Jdi na obsah Jdi na menu
 


film

Příspěvky

Naprostí cizinci

7. 7. 2017

Perfektní italský film, který se mi moc líbil. Promítá se v rámci akce Ozvěny MFF v Karlových Varech. Film sice nic nevyhrál, ale je fakt dobrý. Jenom je trošku moc náročný na pozornost. Italové mluví strašlivě rychle, takže titulky jenom letí, ale je potřeba je sledovat opravdu pozorně, protože všechny dialogy jsou důležité, a nemělo by vám pro správné pochopení nic uniknout.

 

Jackie

11. 3. 2017

Jackie – nový americký film s Natalií Portman v hlavní roli manželky bývalého amerického prezidenta Kennedyho.

 

Americký film - La La Land

13. 2. 2017

Nemám ráda komerční americké filmy. Ale pokud se o něčem hodně mluví, přemůže i mě zvědavost, a zajdu do kina. 14 nominací na Oskara, spousta již získaných cen z nejrůznějších festivalů a filmových přehlídek - to je už důvod, přesvědčit se na vlastní oči. A proto jsem zašla na opěvovaný film La La Land.

 

Egon Schiele

2. 2. 2017

Mám ráda životopisné filmy, zejména ty, které pojednávají o známých osobnostech, vědcích, spisovatelích i umělcích všeho druhu. Do té poslední skupiny bych zařadila ...film o kontroverzním malíři Egonu Schielem, malíři posedlém krásou žen, který část svého života prožil kromě Vídně i v Českém Krumlově, odkud pocházela jeho matka.

 

Elementární částice

18. 1. 2017

Německý film natočený r. 2006 podle známého francouzského bestselleru z roku 1998, kontroverzního autora Michela Houellebecqa. Autor především provokuje, útočí velmi důmyslným, sofistikovaným způsobem na systém, ve kterém žijeme. Prostřednictvím příběhu dvou nevlastních bratrů.

 

Julieta

14. 10. 2016

Natočil dvacítku filmů. Někdo je jimi nadšený, někdo je nemůže ani vidět. Mně se líbí, ale samozřejmě některé se i mně zdají až příliš "šílené", a některé jsem si oblíbila tak, že se k nim ráda vracím. Do té druhé skupiny bude určitě patřit i poslední film španělského scénáristy a režiséra Pedra Almodóvara. Ten film se jmenuje Julieta.

 

Když je dobrý scénář...

8. 9. 2016

Když je dobrý scénář, tak může být i dobrý film. Podle knihy Zloději zelených koní mého oblíbence Jiřího Hájíčka byl natočený stejnojmenný film. Moc jsem se na něj těšila, a zároveň jsem měla trochu strach, že se mi to nebude líbit, ale zbytečně. Byl skvělý, stejně jako kniha.

 

Všichni už to viděli...

20. 5. 2016

dsc_0038.jpg

 

West Side Story z r. 1961

15. 3. 2016

Jsou studijní obory, kde studenti, když jdou do školy, tak jdou do kina! Měla jsem možnost se k nim připojit a podívat se na úplně první verzi klasického muzikálu West Side Story, která byla natočena v roce 1961, a je to ta verze s dlouhou předehrou, při které se na obrazovce nic neděje, s přestávkou a závěrečnými titulky, které jsou psané křídou na dřevěném plotě.

 

Zkáza krásou

15. 1. 2016

Dokument Zkáza krásou - známý příběh o slavné herečce z autorské dílny Heleny Třeštíkové, jsem chtěla vidět ještě před tím, než se půjdu podívat na nový film Filipa Renče: Lída Baarová.