Jdi na obsah Jdi na menu
 


film

Příspěvky

Mládí

30. 11. 2015

Film, o kterém se mluví od jeho letošního uvedení v Karlových Varech. A právem, film je moc pěkný a stal se vítězem Ceny diváků na karlovarském festivalu. Režisér Paolo Sorrentino (dřívější film Velká nádhera) tentokrát umístil děj filmu do luxusního prostředí švýcarského sanatoria, kde se setkávají klienti nejrůznějších profesí a osudů.

 

Hosté večeře páně

30. 10. 2015

Je zataženo, mrholí, je tma i dopoledne - ideální čas na něco těžšího. Třeba na švédský film Ingmara Bergmanna "Hosté večeře Páně" z roku 1963.

 

Modrá Juliette Binoche

9. 8. 2015

Skvělý herecký výkon hlavní představitelky, skvělá hudba, skvělá kamera, zajímavý příběh - to je film polského scénáristy a režiséra K. Kieslowského, natočený před 22 lety ve francouzsko polské koprodukci.

 

Occamova břitva

28. 7. 2015

"Pokud pro nějaký jev existuje více vysvětlení, je lépe upřednostňovat to nejméně komplikované" nebo také "Pokud nějaká část teorie není pro dosažení výsledků nezbytná, do teorie nepatří" - Occamova břitva je takový princip minimalismu (Wikipedia).
Occamova břitva je i název skvělého tv filmu z r. 2012, který znovu odvysílala televize v rámci prázdninových repríz.

 

Frida

8. 7. 2015

Když je venku už týden přes 35 oC, doma kolem 30, déšť pouze v předpovědích meteorologů, a když se ven nemusí, nedá se dělat nic jiného než polehávat, číst nebo se dívat na zajímavý film.  Po dlouhé době jsem zvolila film. Frida je poutavě vykreslený život  mexické malířky Fridy Kahlo s velmi pohnutým osudem, natočený v r. 2002 se Salmou Hajek v hlavní roli. Film mě zaujal natolik, že jsem zbytek noci hledala další informace o jejím životě a její obrazy, které jsou věrnou výpovědí o jejích životních osudech, názorech a setkáních. Hned bych šla na nějakou její výstavu, jenomže teď je pouze v Botanické zahradě New Yorku, tak si počkám až bude něco blíž. 

https://goout.cz/i/030/309788-800.jpg
zdroj: plakát Divadla Radka Brzobohatého

 

Fotograf

21. 1. 2015

Fotograf - nový český film režisérky Ireny Pavláskové, inspirovaný osudy fotografa Jana Saudka, s Karlem Rodenem a Mášou Málkovou v hlavních rolích.

 

Příběh Marie

2. 1. 2015

Příběh Marie je francouzský film, natočený podle skutečné události z konce 19. století. Děj se odehrává v ústavu, kde jsou internovány hluchoněmé děti, o které se starají jeptišky. Do ústavu přijíždí Marie, čtrnáctiletá hluchoslepá dívka, která je díky svému postižení zcela izolovaná od okolního světa. Je divoká, nemá základní návyky, její okolí ji považuje za slabomyslnou. 

 

Zbytečná krutost - 1984

10. 7. 2014

Skvělý americký film bratří Coenů z roku 1984. Tajemný thriller s trochou černého humoru je směsí podivně propletených náhod, které postupně zamotávají děj a vrcholí závěrečným finále, při kterém se přestává dýchat.

 

Všiváci - ČR - 2013

1. 7. 2014

Filmová prvotina režiséra R. Kašparovského.
Svělé obsazení: Langmayer, Vetchý, Janžurová, Remundová, Hádek, Mádl. Zajímavý, občas trochu překombinovaný děj, dvě klíčové postavy, děje ve třech časových rovinách, někdy trochu nejasná propojení minulosti a současnosti. Silný příběh.  

 

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

1. 6. 2014

Allan Karlsson žije v domově důchodců a zrovna má sté narozeniny. Starosta, místní tisk i obyvatelé domova mu připravují velkolepou oslavu, ale stoletý stařík má však docela jiné plány; vyleze z okna a vydá se vstříc novým dobrodružstvím. Švédský film podle úspěšného románu Jonase Jonassona, který byl přeložen do 35 jazyků a slavil úspěchy po celém světě.