Jdi na obsah Jdi na menu
 


film

Příspěvky

Bolest a sláva - Dolor y gloria

2. 6. 2019

Docela dlouho jsem nebyla v kině. Ale tentokrát jsem se rozhodla bez příprav, téměř okamžitě. V mém oblíbeném retrokině totiž dávají poslední španělský film Pedra Almodóvara "Dolor y gloria", který soutěžil letos na filmovém festivalu v Cannes, a i když film samotný nevyhrál (což je škoda), tak hlavní představitel A. Banderas získal cenu za nejlepší výkon v hlavní roli.

 

Všichni to vědí - Todos lo saben

23. 2. 2019

Je dobře nevěřit kritikům a recenzentům. Už dlouho jsem se těšila na nový španělský film s Penélope Cruze a Javierem Bardenem v titulních rolích. Teď se film objevil v kinech, a tak se objevily i kritiky, které byly, k mému převapení, docela nepříznivé. Trochu mi to vzalo náladu, ale chtěla jsem si udělat svůj názor. A dobře jsem udělala.

 

Úsměvy smutných mužů

27. 7. 2018

V rámci mého kulturního léta jsem přidala jeden nový film, český s Davidem Švehlíkem v hlavní roli. A protože má film dobrou propagaci, tak už je každému jasné, že mluvím o filmu který byl natočen podle stejnojmenné knihy Josefa Formánka. Příběh napsaný podle skutečnosti je fakt moc dobrý. Silný, hnusný, smutný, drsný, dojemný, poučný, složitý, ale ne úplně beznadějný...., i když bilance ostatních kamarádů hlavního hrdiny optimistická není vůbec.
Je to asi hodně složité mít v rodině alkoholika. Jsem ráda, že to neznám.

 

Tísňové volání

17. 7. 2018

V rámci mého kulturního léta jsem zašla do kina na nový dánský film - Tísňové volání, který byl ve Varech a teď se začal promítat v normální distribuci.
 

 

Darmošlapové

14. 5. 2018

V nabídce starších italských filmů (1952), které jsem v posledních dnech viděla, je italský film Federica Felliniho Darmošlapové. Fellini je známý, film Darmošlapové už moc ne, ale v nedávné době, když se všude skloňovalo jméno Lídy Baarové v souvislosti s filmy a dokumenty o jejím životě, se často uváděl film Darmošlapové jako její největší zahraniční úspěch. Myslela jsem, že se jedná o jednu z "klíčových" rolí ve filmu. Tak jsem byla na tu Lídu v italském filmu zvědavá.

 

Zloději kol

13. 3. 2018

Další snímek z cyklu 'Italský neorealismus' je film Zloději kol (1948), jehož režisérem je Vittorio de Sica. Jedinečnost filmu - natáčení ve skutečných exteriérech, přirozenost, která vyplývá z využití neherců, dokonalá znalost velmi obtížné sociální reality poválečné Itálie. Film získal řadu ocenění.. a právem, je totiž skvělý.

 

Řím, otevřené město

6. 3. 2018

Přihlásila jsem se do kurzu Italský filmový neorealismus, který připravila Masarykova univerzita. Není špatné, podívat se někdy na filmy pojednávající třeba o válce zase z trochu jiného úhlu. Někdy totiž mám pocit, že už se zapomnělo, kdo ty všechny hrůzy způsobil. Takže první film z připraveného cyklu se jmenuje Řím, otevřené město režiséra Roberta Rosselliniho.

 

Filmy Alfreda Hitchocka

5. 11. 2017

Když se řekne Hitchock, každý ví, protože alespoň jeden film někdy viděl.  Psycho, Ptáci - to jsou nejznámější filmy, ovšem natočené v Holywoodu. Ale Hitchcock měl i britské období, kdy natočil taky spoustu filmů (i němých), které jenom nejsou tak moc známé.
Momentální nečas, pošmourno, déšť, vítr a brzy tma - to je ideální čas na Hitchcocka - třeba na film Její zpověď.

 

Červená

29. 9. 2017

Další celovečerní dokumentární film z dílny Olgy Sommerové. Po filmech Magický hlas rebelky a Věra 68, je to tentokrát dokument o světoznámé české operní pěvkyni a herečce Soně Červené, nazvaný jednoduše Červená.

 

Dvojitý milenec

28. 7. 2017

Těšila jsem se na francouzský film. Na sympatické a hezké lidi, elegantní oblečení, krásnou architekturu starých bytů a domů a samozřejmě na napětí a erotiku, kterou slibuje distribuce filmu.