Jdi na obsah Jdi na menu
 


film

Příspěvky

Všichni to vědí - Todos lo saben

23. 2. 2019

Je dobře nevěřit kritikům a recenzentům. Už dlouho jsem se těšila na nový španělský film s Penélope Cruze a Javierem Bardenem v titulních rolích. Teď se film objevil v kinech, a tak se objevily i kritiky, které byly, k mému převapení, docela nepříznivé. Trochu mi to vzalo náladu, ale chtěla jsem si udělat svůj názor. A dobře jsem udělala.

 

Úsměvy smutných mužů

27. 7. 2018

V rámci mého kulturního léta jsem přidala jeden nový film, český s Davidem Švehlíkem v hlavní roli. A protože má film dobrou propagaci, tak už je každému jasné, že mluvím o filmu který byl natočen podle stejnojmenné knihy Josefa Formánka. Příběh napsaný podle skutečnosti je fakt moc dobrý. Silný, hnusný, smutný, drsný, dojemný, poučný, složitý, ale ne úplně beznadějný...., i když bilance ostatních kamarádů hlavního hrdiny optimistická není vůbec.
Je to asi hodně složité mít v rodině alkoholika. Jsem ráda, že to neznám.

 

Tísňové volání

17. 7. 2018

V rámci mého kulturního léta jsem zašla do kina na nový dánský film - Tísňové volání, který byl ve Varech a teď se začal promítat v normální distribuci.
 

 

Darmošlapové

14. 5. 2018

V nabídce starších italských filmů (1952), které jsem v posledních dnech viděla, je italský film Federica Felliniho Darmošlapové. Fellini je známý, film Darmošlapové už moc ne, ale v nedávné době, když se všude skloňovalo jméno Lídy Baarové v souvislosti s filmy a dokumenty o jejím životě, se často uváděl film Darmošlapové jako její největší zahraniční úspěch. Myslela jsem, že se jedná o jednu z "klíčových" rolí ve filmu. Tak jsem byla na tu Lídu v italském filmu zvědavá.

 

Zloději kol

13. 3. 2018

Další snímek z cyklu 'Italský neorealismus' je film Zloději kol (1948), jehož režisérem je Vittorio de Sica. Jedinečnost filmu - natáčení ve skutečných exteriérech, přirozenost, která vyplývá z využití neherců, dokonalá znalost velmi obtížné sociální reality poválečné Itálie. Film získal řadu ocenění.. a právem, je totiž skvělý.

 

Řím, otevřené město

6. 3. 2018

Přihlásila jsem se do kurzu Italský filmový neorealismus, který připravila Masarykova univerzita. Není špatné, podívat se někdy na filmy pojednávající třeba o válce zase z trochu jiného úhlu. Někdy totiž mám pocit, že už se zapomnělo, kdo ty všechny hrůzy způsobil. Takže první film z připraveného cyklu se jmenuje Řím, otevřené město režiséra Roberta Rosselliniho.

 

Filmy Alfreda Hitchocka

5. 11. 2017

Když se řekne Hitchock, každý ví, protože alespoň jeden film někdy viděl.  Psycho, Ptáci - to jsou nejznámější filmy, ovšem natočené v Holywoodu. Ale Hitchcock měl i britské období, kdy natočil taky spoustu filmů (i němých), které jenom nejsou tak moc známé.
Momentální nečas, pošmourno, déšť, vítr a brzy tma - to je ideální čas na Hitchcocka - třeba na film Její zpověď.

 

Červená

29. 9. 2017

Další celovečerní dokumentární film z dílny Olgy Sommerové. Po filmech Magický hlas rebelky a Věra 68, je to tentokrát dokument o světoznámé české operní pěvkyni a herečce Soně Červené, nazvaný jednoduše Červená.

 

Dvojitý milenec

28. 7. 2017

Těšila jsem se na francouzský film. Na sympatické a hezké lidi, elegantní oblečení, krásnou architekturu starých bytů a domů a samozřejmě na napětí a erotiku, kterou slibuje distribuce filmu.

 

Naprostí cizinci

7. 7. 2017

Perfektní italský film, který se mi moc líbil. Promítá se v rámci akce Ozvěny MFF v Karlových Varech. Film sice nic nevyhrál, ale je fakt dobrý. Jenom je trošku moc náročný na pozornost. Italové mluví strašlivě rychle, takže titulky jenom letí, ale je potřeba je sledovat opravdu pozorně, protože všechny dialogy jsou důležité, a nemělo by vám pro správné pochopení nic uniknout.