Jdi na obsah Jdi na menu
 


film

Příspěvky

Všiváci - ČR - 2013

1. 7. 2014

Filmová prvotina režiséra R. Kašparovského.
Svělé obsazení: Langmayer, Vetchý, Janžurová, Remundová, Hádek, Mádl. Zajímavý, občas trochu překombinovaný děj, dvě klíčové postavy, děje ve třech časových rovinách, někdy trochu nejasná propojení minulosti a současnosti. Silný příběh.  

 

Stoletý stařík, který vylezl z okna a zmizel

1. 6. 2014

Allan Karlsson žije v domově důchodců a zrovna má sté narozeniny. Starosta, místní tisk i obyvatelé domova mu připravují velkolepou oslavu, ale stoletý stařík má však docela jiné plány; vyleze z okna a vydá se vstříc novým dobrodružstvím. Švédský film podle úspěšného románu Jonase Jonassona, který byl přeložen do 35 jazyků a slavil úspěchy po celém světě.

 

Hon - když se lež šíří jako mor

8. 5. 2014

Krásná, andělsky vyhlížející Klárka žije v normální rodině s běžnými "provozními" problémy, není to žádný rozmazlený spratek, ani týraná oběť. Je jen citově zmatená a zároveň se cítí ukřivděná tím, že její milovaný učitel ve školce odmítl její dáreček. A jako trest za jeho neopětovanou „lásku“ ho obviní ze sexuálního obtěžování.
Ve své zmatené dušičce si vybájí absurdní obvinění, které ředitelka mateřské školy vezme vážně, protože tak malé děti přece nelžou. A i když později obvinění odvolá, "psychologům" je jasné, že se dítě pouze snaží nepříjemný zážitek vytěsnit z mysli!

 

Bergmann po 35 letech

29. 4. 2014

Nevím, kdy jsem film Sedmá pečeť viděla, ale co vím, že to byl jeden z filmů, o kterých jsme dlouho po shlédnutí debatovali. Otázky života a smrti, víra a nevíry v Boha, smyslu života, to byla témata, která film vyvolával, a o kterých jsme při filosofických dýcháncích nebo na našich schůzkách tak rádi mluvili.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4