Jdi na obsah Jdi na menu
 


knihy

Příspěvky

Radka Třeštíková - Bábovky

13. 9. 2018

Než začnu něco číst, tak se dívám na recenze a komentáře čtenářů. Takže Bábovky jsem si vybrala jako lehké dámské čtení na letní dovolenou a nic zázračného jsem od toho nečekala. Nicméně skutečnost mě velmi příjemně překvapila. A protože mám rozbitou čtečku, tak jsem zvolila variantu poslechu, což je k moři na pláž asi lepší.
Bábovky

 

Dědina - Petra Dvořáková

3. 9. 2018

Konečně po strašně dlouhé době začalo u nás pršet. Takže bez výčitek, že nic nedělám, se zavrtávám do křesla a čtu. Knihu Petry Dvořákové: Dědina - podtitul: pole, závist, chtíč a otčina.
img_20180905_074146.jpg

 

Kniha roku 2017

5. 5. 2018

Alena Mornštajnová - Hana

Hana

 

Kdo zabil Snížka

19. 4. 2018

Kdo zabil Snížka?

 

Hotýlek

15. 3. 2018

img_20180304_074556.jpgUž hrozně dlouho jsem nepřečetla žádnou větší knihu. Čtu jen krátké knížky a nebo povídky. Do větších a rozsáhlejších knih se nepouštím, protože vyžadují větší a delší soustředění, což mi dnes dělá trochu problém. Nicméně sleduji co vychází a taky sleduji recenze knih, a tak jsem se rozhodla, že zkusím tolik vychvalovanou současnou českou autorku Alenu Mornšajnovou. Spisovatelka už vydala několik románů, které jsou u čtenářů velmi oblíbené. Já jsem si vybrala Hotýlek. A volba to byla skvělá. Rozhodně doporučuji. Kniha je velmi čtivá a líbila se mi.

 

Odporný svět

21. 9. 2017

Myslet si, že kniha "Odporný svět" od české spisovatelky Aleny Müllerové, bude něco pozitivního a optimistického, tak to tedy určitě ne. Přesto jsem si knihu vzala sebou na dovolenou. Kniha mě nezklamala, i když je to docela depka.

 

Prázdninové čtení - Divné dny

8. 8. 2017

Když jsem byla posledně v knihovně a neměla nic objednaného, sáhla jsem po knize "Divné dny", která stála v nabídce novinek s doporučením prázdninová četba.

 

Průvodce brněnským Bronxem

17. 7. 2017

Londýn má svůj Bronx a my v Brně máme BRNOX, alespoň tak nazvala autorka Kateřina Šedá svého průvodce problematickou zónou našeho města, tzv. vyloučenou lokalitou v okolí ulic Cejl, Bratislavská, Francouzská, Křenová...

 Brnox - průvodce brněnským Bronxem

 

Prameny živé vody

14. 6. 2017

V létě skoro nečtu. S takovou asi nesplním Čtenářskou výzvu. Musím se polepšit. Z nabídky nových knih mě zaujala ta, která pojednává o životě a strastiplné cestě průkopníka přírodního léčení Vincence Priessnitze (1799-1851). Studená voda, slunce, čerstvý vzduch, pohyb, otužování a koupele - to jsou hlavní směry, které Priessnitz při léčení vyznával.

 

Utajené životy slavných Češek

1. 5. 2017

Utajené životy slavných Češek autorky Martiny Bittnerové odhalují pět nevšedních osudů slavných žen, i když "slavné" jsou některé z nich i proto, že jsou dcerou nebo přítelkyní někoho mnohem známějšího. To je třeba příběh Theodory Němcové, která se ničím neproslavila, byla "jen" dcerou Boženy Němcové.