Jdi na obsah Jdi na menu
 


knihy

Příspěvky

Sladká vůně smrti

1. 6. 2014

Sladká vůně smrti je podivná kniha. Příběh má zvláštní napětí a dynamiku. Série nedorozumění, která vedou k tragédii. Všechno je tak velmi reálné, rychlý sled událostí, emoce, působící detaily, ticho před bouří, čekání, smrt...Nic nekončí vesele. Jedna malá lež a jeden nepravdivý příběh o lásce, kterým všichni uvěří, vyústí v pomstu, v další tragedii. Krátká novela, napínavý emotivní příběh, který se při čtení odvíjí v hlavě čtenáře. A pokud čekáme na boží mlýny, na spravedlnost, pravdivé odhalení - tak nic z toho se nekoná.

 

21 gramů...

11. 5. 2014

Na počátku 20. století vyslovil americký lékař MacDougall myšlenku, že lidská duše má určitou hmotnost. V 90. letech minulého století vědci provedli experiment, během něhož zkoumali změny probíhající v těle a mozku umírajících. Pacienti jsou nepřetržitě i se svým lůžkem připevnění na váhu. Překvapivě vychází najevo, že v okamžiku definitivní smrti se hmotnost umírajícího vždy zmenší o 21 gramů!
Následuje několik let vytrvalých diskuzí a pokusů o vysvětlení fenoménu 21 gramů, až se berlínský lékař Dr. Martens Becker rozhodne experiment zopakovat. Využívá nejmodernější prostředky a k dispozici je mu 2000 pokusných subjektů. Výsledek nového bádání je stejný. Poté, co přístroje přestanou zaznamenávat existenci vědomí v mozku, tělo ztratí na váze 21 gramů......(převzato z internetu)

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6