Jdi na obsah Jdi na menu
 


knihy

Příspěvky

Eva Zábranová - Flashky

1. 8. 2016

Citace: Tichý literát Jan Zábrana (1931-1984) inspiroval spisovatelskou vlnu 60. let. Chlapecký úsměv a pouhých třiapadesát let života, do kterých se vešlo mnoho tvorby. To byl Jan Zábrana. Další a další vrstvy jeho mnohostranného talentu vyplouvaly na povrch v 90. letech 20. století v podobě jeho vydávaných próz, deníků, básní. (Deník: 2.6.2011).
O tomto člověku píše ve své vzpomínkové knize jeho dcera.
Zdroj: http://www.denik.cz/knihy/tichy-literat-jan-zabrana20110602.html

 

Jiří Hájíček - Selský baroko

25. 6. 2016

Jiřího Hájíčka už znám. Přečetla jsem knihu Zloději zelených koní a moc se mi líbila, takže když jsem pátrala po knize na dovolenou, tak jsem šla cíleně po něčem od tohoto autora. Kniha Selský baroko je opět z jižních Čech (okolí Třeboně - tam to znám) a hlavní hrdina tentokrát nehledá vltavíny, ale je genealog a sestavuje rodokmeny na objednávku.

 

Klingsor - švédský Cimrman

12. 3. 2016

Na knihu Klingsor - O malíři, který neudělal díru do světa od autora Torgny Lindgrena, jsem se těšila. Má sympatický počet stran (170), četla jsem příznivou recenzi a téma umělce - malíře, který v životě nic nedokázal, mě lákalo. Nicméně jsem se do čtení musela nutit.

 

Jiří Hájíček - Zloději zelených koní

21. 2. 2016

Do své čtenářské výzvy přidávám další knihu. Kniha přečtená za jeden den (zadání 14). Kniha by mohla být i jiných kategoriích. Je od českého autora (11), má méně než 200 stran (6), byla přeložena do angličtiny (5) a byla sfilmována (7), i když se zatím ještě v kinech nepromítala.

 

Proroci z fjordu Věčnosti

5. 2. 2016

Nikdy by mě nenapadlo, že jsem schopna přečíst tak tlustou knihu. Když jsem se přihlásika do Čtenářské výzvy, bylo mi jasně, že největší problém bude bod č. 8, tzn. přečíst knihu, která má více než 400 stran. Limit jsem splnila na 130%, protože "moje" kniha má stran 534. Jedná se o historický román, který napsal dánský spisovatel Kim Leine. A pokud mám knihu shrnout do jednoho výrazu, tak je to kniha DRSNÁ! A jednou stačilo!

 

Elling pokrevní bratři

16. 1. 2016

Druhá přečtená kniha do mé "čtenářské výzvy". Jenom nevím, do které kategorie ji mám zařadit. Je to kniha o velkém přátelství, je to kniha, která byla zfilmovaná, byla i převedena do divadelní podoby, určitě byla přeložena i do angličtiny a má 197 stran. Norský autor Ingvar Ambjornsen.

 

Na velké planině

2. 1. 2016

Na velké planině (Ostrov Öland 5)Mám ráda povídky, hlavně povídky románových autorů. Baví mě víc, protože jsou krátké a taky u nich, na rozdíl od románů, neusínám. Povídky nečtu nikdy naráz, spíše si je vychutnávám jednu po druhé..

 

Žena v kleci

16. 9. 2015

Mnohokrát jsem si říkala, že už nechci žádnou severskou detektivku ani vidět. Nicméně týden dovolené u moře, zajímavé kritiky a dobré reference od známých - tak jsem to zase zkusila. Tentokrát se Švédem Adlerem Olsenem a jeho dílem Žena v kleci.

 

Volali jste záchranku?

5. 9. 2015

Nedávno jsem si postěžovala, že bych nevěděla, kdy zavolat záchranku, aby se to nebralo jako zbytečný výjezd, ale abych taky něco důležitého nezanedbala. Tak jsem dostala knihu!

 

Prvok, Šampón, Tečka a Karel

10. 8. 2015

Krásný název pro román o mužích a pro muže.
Když jsem viděla v tv opakování rozhovoru J. Krause s (pro mě neznámým) spisovatelem Patrikem Hartlem, tak mě kromě jeho nezapomenutelného šíleného smíchu, zaujal natolik, že mi bylo jasné, že si seženu nějakou jeho knihu. A protože knihy napsal zatím je dvě, tak už znám polovinu jeho literární tvorby.