Jdi na obsah Jdi na menu
 


výlety

Příspěvky

Boskovický hrad

11. 8. 2019

Při každém prázdninovém výletě by se měla navštívit nějaká zřícenina. Nejlépe hradu a trochu zachovalá, aby bylo co prolézat, co obdivovat. Taková pěkná zřícenina se nachází v městě Boskovice, které samo o sobě stojí za návštěvu. Kromě zmíněného hradu, má i zámek, pěkně opravený letní amfiteátr, židovské město a několik kostelů. Ale tentokrát byl středem pozornosti polorozbořený Boskovický hrad.
dsc_0625-001.jpg

 

Výlet za Kutálkem

13. 7. 2019

dsc_0656-001.jpgÚplně na hranicích s Polskem je malá obec Linhartovy (mezi Krnovem a Albrechticemi) a tam je zámeček. Původní vodní tvrz byla přestavěna v 16. století na renesanční zámek. Na zámku je pan kastelán Jaroslav Hrubý, který zámek řídí, spravuje, opravuje i uklízí, a když přijede výprava, tak ji zámkem i provází. A kromě toho taky vytváří krásné pohádkové bytosti z papíru, kterými doplňuje expozice na zámku tak, aby se všem a zejména dětem na zámku líbilo. A taky pořádá na zámku pravidelné krátkodobé výstavy, noční prohlídky a hlavně spoustu akcí pro děti.
A k tomu všemu, jako ta třešnička na dortu, je na zámku velká  expozice děl sochaře Jana Kutálka, kterou pan kastelán pro svůj zámek od potomků výtvarníka získal.

 

Holandsko v 4 dnech

22. 4. 2019

Výlet do Holandska tentokrát trochu netradičně. Žádné památky, žádná muzea, ani souhrnná výstava Rembrandta - prostě jenom foťáky na krku, stativ, objektivy a fotíme, fotíme, fotíme se skupinkou podobných nadšenců a pod "odborným vedením".
dsc_0364-001.jpg

 

Krakow v různých ročních obdobích

27. 3. 2019

dsc_1010-002.jpg

 

Třebíč - památky UNESCO

28. 2. 2019

Třebíč je menší pěkné městečko, které se rozkládá na obou březích řeky Jihlavy. Město je plné památek, těch křesťanských, ale zejména těch židovských, protože tu po staletí žili vedle sebe křesťané i židé, což není vůbec obvyklé. Židovské město i židovský hřbitov (jeden z největších ve střední Evropě s 3 tis. náhrobky) jsou zapsány na seznam kulturního dědictví UNESCO.
dsc_0524.jpg

 

Třešť - poslední připomínka Vánoc

19. 1. 2019

Poslední připomenutí loňských Vánoc - návštěva Třeště. Třešt má několik kostelů, bývalý zámek, muzeum, židovskou čtvrť, synagogu. židovský hřbitov... Ale nejznámější je třešťské betlémářství. Výroba betlémů má tradici dlouhou více než 200 let. Na betlémy v tuto dobu narazíte všude. V muzeu, v Schumpeterově domě, v kostelech, ale hlavně v jednotlivých domácnostech.
dsc_0643.jpg
dsc_0598.jpg
dsc_0585.jpg

 

Kočí - dřevěný kostel sv. Bartoloměje

24. 9. 2018

Asi se nikdy nepřestanu divit kolik krásných památek, o kterých skoro nikdo neví, se u nás nachází. Kousek od Chrudimi v obci s názvem Kočí se nachází tato nádhera: dřevěný kostel se zvonicí a dřevěným mostkem, který v minulosti překlenoval bažinatý terén a umožňoval vstoupit do kostela "suchou" nohou.

 

Toulovcovy Maštale

8. 9. 2018

Proč Toulovcovy? Protože podle pověsti se zde ukrýval loupežitý rytíř Vavřinec Toulovec. Prý bohatým bral a chudým ....

 

Výlet do Pivnické rokle

16. 8. 2018

dsc_0636.jpgLetošní léto je strašné. Vedro, vedro, vedro a žádné ochlazení, žádný deštík. A když se vedrem nedá dýchat, je dobré, schovat se někam do lesa, nejlépe do skal, kde nesvítí sluníčko, a kde je aspoň trochu chládek. A když je to někam, kde je to moc pěkné, a kde to zná jen málokdo, je to značka ideál. Třeba do Pivnické rokle.

 

Když se vedrem nedá dýchat...

2. 8. 2018

Poslední dny je neskutečné vedro, nedá se dýchat, nedá se vyvětrat byt, nedá se před vedrem ve městě nikam utéct. Přehrada je zelená, koupaliště narvaná, takže někam mimo město. Ale musí to být
- relativně blízko
- čistá voda (nejlépe pravidelně kontrolovaná)
- dosažitelné autem
- s hygienickým zařízením
- mimo zájem lidí, nejlépe skoro bez lidí
- s možností občerstvení
Existuje vůbec něco takového??

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9 | 10

následující »