Jdi na obsah Jdi na menu
 


výlety

Příspěvky

Výlet za sněženkami

5. 3. 2017

Sněženky už vykoukly skoro všude. Ale na jižní Moravě blízko obce Božice se nachází lokalita, kde najdete celé sněženkové koberce. Jedná se o přírodní rezervaci Karlov, známé taky jako "Údolí lásky", vede zde naučná stezka.
dsc_0118w.jpg

 

Výlet do Kunštátu

13. 1. 2017

dsc_0218.jpgKaždý rok v lednu jezdíme na pravidelnou servisní prohlídku s autem do servisu v Boskovicích. Máme z toho celodenní akci. Odevzdáme auto a s půjčeným jedeme na malý výlet. Tak už jsme si prohlédli zimní Boskovice (2014), Letovice (2015), Svitávku (2016) a letos Kunštát. A počasí nám mimořádně přálo: mráz, modrá obloha a spousta sněhu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: výlety | Fotografie: Zimní Kunštát

Podzimni výlet k moři

21. 9. 2016

Je skvělé, když si můžu prodloužit léto. Jako třeba letos. Začnu už v červnu 10 dní v Řecku, potom celé dlouhé letní prázdniny, to nemusím jezdit nikam, ale léta, prázdnin a krátkých výletů si užívám, a když už začne být chladněji, tak odjet na týden dolů na Jadran, kde je ještě teplo a moře je taky krásně teplé. Letos už potřetí do stejného letoviska, kde se nám líbí. Pár dní u moře, jeden, dva výlety a pak zpátky domů, kde si místo plavek už musím obléct dlouhé kalhoty a svetr, protože u nás už doopravdy začal podzim.

 

Když se řekne LIPNICE...,

1. 9. 2016

tak se mi vybaví středověký hrad - dominanta města, Haškova Lipnice, festival humoru a satiry, místo, kde se každoročně setkávají příznivci Jaroslava Haška, který svým pobytem na sklonku života město proslavil, a taky Prázdninová škola Lipnice, kde se již mnoho let odehrávají různé tábory pedagogů a vedoucích. Já jsem až do letošního léta v Lipnici nikdy nebyla, a tak jsem to letos na konci prázdnin napravila.
Jenom mi není jasné, proč se Lipnice správně jmenuje Lipnice nad Sázavou, když jsem nikde za tři dny pobytu, na řeku Sázavu v Lipnici nenarazila.

 

Plasy

14. 8. 2016

dsc_0353.jpgPlasy - malé městečko počtem obyvatel, velké svou historií.
Plasy - to je především cisterciácký klášter založený roku 1144 knížetem Vladislavem II. Na počátku 15. století byl vypálený husity, a potom na přelomu 17. a 18. století byl přestavován ve stylu baroka podle plánů Jana Santiniho-Aichela a Kiliána Ignáce Dientzenhoffera. Když bylo r. 1785 opatství zrušeno císařem Josefem II, stává se rezidencí kancléře Metternicha a jeho rodiny, kteří si zde zřídili rodinnou hrobku. Dnes je klášter majetkem státu a NKP.

 

Petrohrad - místa, která je dobré vidět I.

23. 7. 2016

dscn9839.jpgKdyž jsem letos v dubnu absolvovala 2 přednášky prof. Dušana Uhlíře o ruských carech, zejména Petru I. a Kateřině Veliké, téma mě úplně uchvátilo. (možná taky tím, že toto téma se za "nás" ve škole neučilo). A to jsem ještě nevěděla, že budu mít možnost poznat tuto část historie více zblízka, přímo v centru tehdejšího dění - v ruském Petrohradě. Letošní cíl mého poznávání bylo totiž toto město. Poznatků a zajímavostí z návštěvy je mnoho, takže jenom stručně něco o těch nejdůležitějších.

 

Polička - královské město

10. 7. 2016

dsc_0546v.jpgKdykoliv navštívím nějaké pěkné místo u nás, tak si říkám, proč vlastně člověk pořád někam daleko cestuje, když ani pořádně nezná místa doma. Stačí trochu víc jak hodina cesty autem a můžete navštívit krásné malé městečko, které založil někdy ve 13. století Přemysl Otakar II - královské město Poličku.

 
Celý příspěvek | Rubrika: výlety | Fotografie: Polička

Thassos 2016

2. 7. 2016

Podobně jako loni jsme 11 červnových dní strávily v dámském kolektivu na řeckém ostrově Thassos.  Předprázdninová pohoda, teploučko, plavání, cvičení ve vodě i na suchu, opalování, čtení, zdravé a dobré jídlo, troška poznávání a památek - vše uběhlo hrozně rychle, a teď se zase trápím v horku rozpáleného města, jenomže bez moře. V Řecku bylo moc fajn.

 

Poděbrady

8. 6. 2016

kolaze15.jpgPátrání po mém vlastním dědečkovi a návštěva kamarádky v lázních mě přivedly do Poděbrad - lázeňského města na Labi.

 

Výlet na Vysočinu

4. 6. 2016

Mám ráda neoficiální spolky, které nezištně pořádají pro své příznivce různé akce: přednášky, výlety apod. Jedním z nich jsou Moravští vlastivědci z Brna. Existují už spoustu let a navštívili mnoho krásných míst v naší republice. Letos jsem s nimi byla na výletě poprvé, ale jestli mě ještě někdy vezmou, resp. najde-li se volné místečko, ráda pojedu zase.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »