Jdi na obsah Jdi na menu
 


kultura

Příspěvky

Žítkovské bohyně v divadle

22. 5. 2017

(krev je krev), drama o ženách, které bohovaly

foto: MdB plakát

 

OCH! - výstava v MG

14. 4. 2017

Olgoj Chorchoj je mýtický písečný červ, který žije někde v mongolské poušti Gobi nebo taky název designerského studia zakladatelů  Michala Froňka a Jana Němečka.

olgoj.jpg

 

Želary v divadle

4. 4. 2017

Želary - vesnice kdesi daleko v horách, kam utíká mladá nedostudovaná lékařka Eliška, která ze strachu před pronásledováním opouští ze dne na den nemocnici, život na městě a odchází s pacientem Jozou do malé vesničky na konci světa. Tady v horách uprostřed divoké přírody, kde se zastavil čas, žije Eliška nyní jako Hana pod falešnou identitou s Jozou, svérázným a trochu jednoduchým horalem. Příběh známý zejména díky filmu s Aňou Geislerovou, ale taky jako jedna z povídek (Jozova Hanule) stejnojmenné knihy K. Legátové. 
 

 

Šašek a syn

10. 3. 2017

Šašek a syn – autorské představení B. Polívky, které si napsal pro sebe a svého syna Vladimíra. Premiéra se uskutečnila koncem února v Divadle u Bolka. A protože mám Bolka ráda, tak jsem byla zvědavá. (foto:Lidovky.cz)
Inscenace Šašek a syn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

 

Vasarely - pěkná výstava

9. 2. 2017

Mám ráda "technické" obrazy, takové ty, které jsou složené z přímek a  opakujících se geometrických, různě se deformujících tvarů. Taková byla výstava Množina pohledů ve Fait galery a podobná je i nová výstava na Špilberku. Výstava Maďara Viktora Vasarelyho (1908-1997), který svými geometrickými obrazy vyvolává dokonalý dojem trojrozměrnosti.
dsc_0702.jpg

 

Vévodkyně a kuchařka

10. 1. 2017

Premiéra na konci roku 2015 a od té doby neustále vyprodáno, i když nejlevnější lístek lze koupit za 750,- korun (ale také za 1250,- Kč). Převést předlohu Ladislava Fukse, která má 700 stran, do 100 min. představení musel být skutečný oříšek. Veškeré postavy díla jsou vměstnány do 2 hlavních osob.

 

Vánoce na Rybničním zámečku

18. 12. 2016

Poslední předvánoční výlet na Hraniční zámeček u Lednice. 
Požehnané Vánoce - tradiční Vánoční zastavení.


dsc_1093.jpg

 

 

Kultura v Olomouci

14. 9. 2016

Jak nejlépe využít 3 hodiny volna v Olomouci, když je venku strašné horko? Měla jsem dobrý nápad zajít na výstavu a musím říct, že bylo z čeho vybírat. Ani jsem nestihla všechno, co jsem chtěla.

 

Cestou z nádraží v Praze

19. 8. 2016

dsc_0263-001.jpgRáda si občas zajedu do Prahy. Ale nemám ráda davy lidí, takže se snažím zavítat tam, kde jsem ještě nebyla, ale kam se tolik nechodí. Tentokrát cestou z Hlavního nádraží do města jsem se zastavila na třech místech. V Jeruzalémské ulici v Synagoze, v Karolinu a v Domě u Černé Matky Boží. A půlden byl pryč.

 

Folk Team srpen 2016

18. 8. 2016

Již víc jak 41 let se na brněnské hudební scéně objevuje skupina Folk Team. Původně Folk Trio. Dnes Folk Team se 6 hráči. Dva ze tří zakládajících členů
R. Venclovský a P. Kopřiva hrají v kapele dodnes.