Jdi na obsah Jdi na menu
 


kultura

Příspěvky

Schiele v Albertině

26. 5. 2017

dscn9631.jpgPo shlédnutí životopisného snímku Egon Schiele o slavném rakouském "kontroverzním" malíři s částečně českou krví, který maloval a miloval mladé ženy a dívky, byla návštěva galerie Albertina s výstavou jeho obrazů  vítanou záminkou pro cestu do Vídně. Pěkně autobusem, až do centra, žádné hledání místa k parkování, žádná přeprava metrem nebo MHD a navíc možnost dát si pivko, vínko.... Sluníčko, teploučko, příjemná společnost, pěkná procházka starou částí Vídně - je důležité, umět si to správně užít.

 

Žítkovské bohyně v divadle

22. 5. 2017

(krev je krev), drama o ženách, které bohovaly

foto: MdB plakát

 

OCH! - výstava v MG

14. 4. 2017

Olgoj Chorchoj je mýtický písečný červ, který žije někde v mongolské poušti Gobi nebo taky název designerského studia zakladatelů  Michala Froňka a Jana Němečka.

olgoj.jpg

 

Želary v divadle

4. 4. 2017

Želary - vesnice kdesi daleko v horách, kam utíká mladá nedostudovaná lékařka Eliška, která ze strachu před pronásledováním opouští ze dne na den nemocnici, život na městě a odchází s pacientem Jozou do malé vesničky na konci světa. Tady v horách uprostřed divoké přírody, kde se zastavil čas, žije Eliška nyní jako Hana pod falešnou identitou s Jozou, svérázným a trochu jednoduchým horalem. Příběh známý zejména díky filmu s Aňou Geislerovou, ale taky jako jedna z povídek (Jozova Hanule) stejnojmenné knihy K. Legátové. 
 

 

Šašek a syn

10. 3. 2017

Šašek a syn – autorské představení B. Polívky, které si napsal pro sebe a svého syna Vladimíra. Premiéra se uskutečnila koncem února v Divadle u Bolka. A protože mám Bolka ráda, tak jsem byla zvědavá. (foto:Lidovky.cz)
Inscenace Šašek a syn. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy

 

Vasarely - pěkná výstava

9. 2. 2017

Mám ráda "technické" obrazy, takové ty, které jsou složené z přímek a  opakujících se geometrických, různě se deformujících tvarů. Taková byla výstava Množina pohledů ve Fait galery a podobná je i nová výstava na Špilberku. Výstava Maďara Viktora Vasarelyho (1908-1997), který svými geometrickými obrazy vyvolává dokonalý dojem trojrozměrnosti.
dsc_0702.jpg

 

Vévodkyně a kuchařka

10. 1. 2017

Premiéra na konci roku 2015 a od té doby neustále vyprodáno, i když nejlevnější lístek lze koupit za 750,- korun (ale také za 1250,- Kč). Převést předlohu Ladislava Fukse, která má 700 stran, do 100 min. představení musel být skutečný oříšek. Veškeré postavy díla jsou vměstnány do 2 hlavních osob.

 

Vánoce na Rybničním zámečku

18. 12. 2016

Poslední předvánoční výlet na Hraniční zámeček u Lednice. 
Požehnané Vánoce - tradiční Vánoční zastavení.


dsc_1093.jpg

 

 

Kultura v Olomouci

14. 9. 2016

Jak nejlépe využít 3 hodiny volna v Olomouci, když je venku strašné horko? Měla jsem dobrý nápad zajít na výstavu a musím říct, že bylo z čeho vybírat. Ani jsem nestihla všechno, co jsem chtěla.

 

Cestou z nádraží v Praze

19. 8. 2016

dsc_0263-001.jpgRáda si občas zajedu do Prahy. Ale nemám ráda davy lidí, takže se snažím zavítat tam, kde jsem ještě nebyla, ale kam se tolik nechodí. Tentokrát cestou z Hlavního nádraží do města jsem se zastavila na třech místech. V Jeruzalémské ulici v Synagoze, v Karolinu a v Domě u Černé Matky Boží. A půlden byl pryč.