Jdi na obsah Jdi na menu
 


zajímavosti

Příspěvky

Kavárna u králíka (kouřícího)

22. 1. 2019

Sklepní jazzový klub U kouřícího králíka je dnes už legendou. Hráli tady nejrůznější slavní jazzmani. A teď ještě přibyla kavárna s nápisem Sorry, pečeme jinak. A doopravdy: nádherné, zajímavé dorty a spousta dalších dobrot a k tomu příjemný, útulný interiér.

 

 

Novoroční akce na Hvězdárně

2. 1. 2019

Brněnská hvězdárna a planetárium na Kraví Hoře je jednou z nejlepších organizací, které spravuje město. Pořád se tam něco děje, pořád se vymýšlí něco nového, další a další akce, které by mohly přitáhnout i ty, kteří ještě Hvězdárnu neznají. Kromě možnosti pozorování hvězd, se nabízí i promítání 3D a 2D filmů pod hvězdnou oblohou super moderního digitária, různé přednášky a akce pro školy. A k tomu ještě venkovní zastavení s fyzikálními zajímavostmi - prostě místo pro všechny věkové kategorie.

 

Magické místo Punta Planka

15. 9. 2018

Každý rok kolem 15. září si, jako ostatně každých pár posledních let, prodlužujeme prázdniny a léto v Chorvatsku. Jezdíme už několik let na stále stejné místo, takže jsem se domnívala, že už okolí naší destinace důvěrně znám. Jenže omyl! Jenom 2 km  (ovšem vzdušnou čarou přes moře, autem je to trochu dál) a ještě cca 20 min. pěšky a narazíte na tajemné místo - mys Punta Planka.

 

Luková - kostel s duchy

25. 8. 2018

O přítomnosti duchů v kostele sv. Jiří v malinké obci Luková vím už poměrně dlouho. Jenomže je to dost daleko na jednodenní výlet. Je skvělé, že jsem letos mohla zařadit tuto podivuhodnost do programu svého poznávání krás a zajímavostí naší země. Hrozně jsem se těšila, ale zároveň jsem měla obavu, jestli se tam dostanu s foťákem, jestli to klapne a hlavně jestli tam opravdu budou!

 

Kříž Jihomoravanů

12. 4. 2018

 

Návštěva ve věznici

17. 3. 2018

dsc_0867.jpgDo věznice na prohlídky se moc často nechodí. Ale v Brně je jedna výjimka. Věznice, která sloužila už před více než 200 lety, kterou je možno navštívit a seznámit se s její historií. Je to věznice resp. soubor budov, které se rozkládají v prostoru mezi ulicemi Bratislavská a Cejl a nyní slouží jako "muzeum a svědectví uplynulých dob".

 

Krása kamélií

14. 3. 2018

Je to jedna z nejkrásnějších a nejušlechtilejších pokojových rostlin. Byly tady před tisíci lety, a jsou tu dodnes. Kamélie (Camellia japonica).
dsc_0035-001.jpg

 

Moje Kokedama

3. 11. 2017

Vždycky jsem chtěla mít doma kokedamu a teď mám dokonce dvě a vlastnoručně vyrobené.
kokedama.jpg

 

Diego v ulicích

6. 9. 2017

Mám ráda věci s nějakým příběhem. Líbí se mi třeba příběh jednoho díla, které vzniklo v rámci letní akce Sochy v ulicích. Má název Pocta Diegu Riverovi. 
Diego Rivera byl mexický umělec, malíř a byl svého času velmi slavný. Byl ale i nadšený komunista, který část života prožil v Rusku. A navíc byl manželem malířky Fridy Kahlo.

 

Růženin lom

30. 8. 2017

dscn2009-001.jpgLokalita Hády se nachází v severovýchodní části města, mezi městskými částmi Maloměřice, Vinohrady a Líšeň. Je to jedna z přírodních dominant města 424 m n.m. Je odsud nádherný výhled na celé Brno a většinou i  mnohem dál, běžně až na Pálavu a někdy až na Alpy. V minulosti, údajně už od středověku, se zde těžil vápenec, takže oblast je tvořena čtyřmi navazujícími lomy. Koncem 20. století byla těžba definitivně ukončena a oblast prochází rekultivací.

 

« předchozí

1 | 2 | 3 | 4 | 5 | 6 | 7 | 8 | 9

následující »